Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Nowa usługa w PZU - monitorowanie i wzywanie pomocy (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=30990)

Onufry22 11.01.2018 20:09

Niestety tego kierunku nie uciekniemy.
Ostatnio czytałem, że wszystko idzie w kierunku permanentnej inwigilacji.
Porównywali USA i Chiny i patrząc globalnie co się dzieje to w Chinach trzymają wszystko w ryzach. Dlatego już teraz Chiny wdrażają najnowocześniejszy system obserwacji społeczeństwa. Mają umieścić miliony kamer, które będą rozpoznawały ludzi i rejestrowały ich zachowania. Ma to mieć później wpływ na np. scoring kredytowy. Jeżeli chodzisz na strajki i idziesz bardziej ścieżką renegata to po kieszeni. Podobno większość krajów ma pójść ścieżką Chin, aby mieć wszystko w ryzach.

Futrzak 11.01.2018 20:17

A co będzie jak przydupie przy 80 na drodze gdzie jest 50 dowiem się że nie przestrzegałem przepisów i jakiś pojebało mi z autocasco kasy nie wypłaci???
K....a dokąd ten świat zmierza

RonDell 11.01.2018 20:18


Novy 11.01.2018 20:49

Cytat:

Napisał Onufry22 (Post 565282)
Niestety tego kierunku nie uciekniemy.
Ostatnio czytałem, że wszystko idzie w kierunku permanentnej inwigilacji.
Porównywali USA i Chiny i patrząc globalnie co się dzieje to w Chinach trzymają wszystko w ryzach. Dlatego już teraz Chiny wdrażają najnowocześniejszy system obserwacji społeczeństwa. Mają umieścić miliony kamer, które będą rozpoznawały ludzi i rejestrowały ich zachowania. Ma to mieć później wpływ na np. scoring kredytowy. Jeżeli chodzisz na strajki i idziesz bardziej ścieżką renegata to po kieszeni. Podobno większość krajów ma pójść ścieżką Chin, aby mieć wszystko w ryzach.

Gdzieś o tym 'cudzie' w Chinach czytałem. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że Ci biedni Chińczycy (jakaś ich cześć), chętna jest i zgodna z całym projektem :dizzy:

WojtekBBI 11.01.2018 20:53

1 Załącznik(ów)
Przepraszam ze tak napiszę
Ostatni baran zamontuje sobie takie urzadzenie:mur:
Tu stowa mniej na składce a później w razie wu parę koła mniej w portfelu bo będą mieć czarno na białym jaki z ciebie kierowca. I ze jeździsz nie przepisowo masz agresywny styl jazdy...
Jeszcze raz wstawię co oficjalnie jest montowane w ciezarowkach już od paru lat. I chyba ubezpieczyciele od jakiegoś czasu dają zniżki jak w aucie jest pagier.

Zmyler 11.01.2018 22:51

Utwierdzam się coraz mocniej w przekonaniu że ta cywilizacja, ludzkość pierdolnie, musi pierdolnąć, już walimy po równi pochyłej, a hamulców nie widać...

Novy 11.01.2018 22:58

Cytat:

Napisał WojtekBBI (Post 565293)
(...) Jeszcze raz wstawię co oficjalnie jest montowane w ciezarowkach już od paru lat. I chyba ubezpieczyciele od jakiegoś czasu dają zniżki jak w aucie jest pagier.

Nie tylko w ciężarówkach, nawet w małych autach wyciągają na główny display np. ekonomizer i podsumowanie po zakończonej jeździe, żebyś się czuł ch...jowo jak to źle i nieoszczędnie jeździsz.

ARG 11.01.2018 23:08

Nie bój nic nie pierdolnie :). Ale jeżeli nie będzie ci pasować twoja rola w społeczeństwie zawsze będziesz mógł zostać bezdomnym rebelem...

Zmyler 11.01.2018 23:11

ARG - przyjąłbym zakład o ile za 50 lat byłaby możliwość się przekonać.

ARG 11.01.2018 23:23

50 lat... jest szansa ;). A poważnie, w świecie w którym człowiek jest coraz bardziej zależny od technologii nie będzie drogi ucieczki. Bo niby gdzie?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.