Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Wszystko dla Afryki (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=11)
-   -   Nowa konsola (wyciągnięte z wątku o woltomierzach) (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=339)

barthez 10.04.2008 20:56

Cytat:

Napisał podos (Post 1961)

Moje rozwiazanie to Voltomierz Equus, ladnie wpasowujacy sie nad zegary. Sprawdzony w zeszlym roku, pieknie wszystko widać. Zwlaszcza jak nie ma ładowania jak sie wszystko włączy :) Mocowanie moze nie eleganckie ale sie sprawdzilo

A nie masz z nim problemu że wskazówka lata jak oszalała powyżej jakichś obrotów?
Mam taki właśnie problem z woltomierzem innego producenta i zastanawiam się czy sie nie przesiąść na equusa

podos 10.04.2008 21:30

Nic z tych rzeczy, Amperomierz Equus =-50A tak sie zachowywal. Voltomierz jest super.
Nie wiem czy ma znaczenie miejsce wlutowania - ja mam wszystkie odbiorniki wlutowane w kable wchodziace do skrzynki bezpiecznikow pod boczkiek prawym. Po kluczyku oczywiscie.

kudlacz 10.04.2008 21:36

Cytat:

Napisał podos (Post 3214)
Nic z tych rzeczy, Amperomierz Equus =-50A tak sie zachowywal.

Ja mam amperomierz =/- 30 A wskazania są lepiej widoczne niż na 50A jednak skacze tak jak u Ciebie, podobno "znawca tematu prądowego" potrafi zrobić jakiś myk co ustabilizuje wskazówkę. Czekam na takiego :bow:

Franz 10.04.2008 22:50

Cytat:

Napisał wieczny (Post 2834)
Wiesz, magnes można przyczepić gdzieś do tarczy hamulcowej, czy jeszcze bliżej osi obrotu, a czujnik siakimś cybanciorem do lagi przymocować. Z zębatki przekłamania mogą być spore - wystarczy, że się opona kostka weźmie zjedzie.

W Bmw mam zamontowany Touratecha Imo r100 i magnes jest włożony w otwór tarczy hamulcowej a czujnik przymocowany do lagi tak jak pisze Wieczny

Mogę zrobić zdjęcia i jutro wieczorem je podpiąć do posta

Zoltan 10.04.2008 23:14

jak działa bez problemów to pewnie że wklej te zdjęcia... a wracając do dylematów R2D2 myślę, że na przednim kole będzie najlepiej i sztywno ustawić średnice koła, czy promien, czy obwód.. nie ma potrzeby byc tak dokładnym, żeby rodzaj i stan opon uwzględniać - na legalizacje do instytutu miar i jakości toto nie pójdzie :-D

Szerokości !

Pastor 11.04.2008 07:44

Cytat:

Napisał Franz (Post 3235)
mam zamontowany Touratecha Imo r100

IMO 100 R 300

Cytat:

Napisał Zoltan (Post 3241)
sztywno ustawić średnice koła, czy promien, czy obwód.. nie ma potrzeby byc tak dokładnym, żeby rodzaj i stan opon uwzględniać - na legalizacje do instytutu miar i jakości toto nie pójdzie :-D

Eee nie - lepiej definiować obwód jako zmienną. Między np nowym T63 a Anakee jest jednak wyczuwalna róznica w promieniu toczenia. Na moim Vaporze to widać.
Pozatym ustrojstwo będzie pasiło wtedy tym co maja np. 19" z przodu, albo się uprą żeby brać sygnał z tylnego koła albo z jeszcze czego innego ;)
Jeśli to nie problem, to lepiej mieć to nastawne.

Zdrowia!
:hello:

R2D2 11.04.2008 09:11

Zostaniemy przy definiowaniu obwodu kola w milimetrach.
Mam tylko pytanie do osob uzywajacych podobnych licznikow :
JAk reaguje licznik po ruszemiu z miejsca i przyspieszamiu ?
chodzi mi o to ze ilosc impulsow w czasie bedzie mala w porownaniu do oryginalnego rozwiazania gdzie jest kilka impulsow na obrot kola.
Bedzie to dosc znacznie rzutowac na uaktualnianie wskazan tzn. podobnie jak w licznikach rowerowych , ten sam efekt bedzie widoczny przy przyspieszaniu jak i naglym zmiejszaniu predkosci.
Im wieksza ilosc impulsow na sekunde tym lepiej , tzn. wskazania sa bardziej plynne , dlatego myslalem o walku zdawczym.

Jak zaczne prace to zaloze nowy watek o nowym tripie.

Pozdrawiam

Pastor 11.04.2008 09:55

Cytat:

Napisał R2D2 (Post 3271)
JAk reaguje licznik po ruszemiu z miejsca i przyspieszamiu ?
chodzi mi o to ze ilosc impulsow w czasie bedzie mala w porownaniu do oryginalnego rozwiazania gdzie jest kilka impulsow na obrot kola.

Całkiem poprawnie to działa. Wszystkie aftermarketowe ustrojstwa jakie spotkałem mają tylko jeden magnes na przednim kole i nie ma problemu z bezwładnością wskazań.
Ale jak ktoś będzie chciał to zawsze można dać 2 magnesy lub więcej i wprowadzić odpowiednio mniejszy obwód koła :cool:
Zdruf!
:hello:

chomik 11.04.2008 09:58

Cytat:

Napisał Franz (Post 3235)
Touratecha Imo r100

Tylko cena chora jakaś 300-400 euro w zależności od wersji... już wole Vapora....

Franz 11.04.2008 10:10

1 Załącznik(ów)
Napisał Chomik
"Tylko cena chora jakaś 300-400 euro w zależności od wersji... już wole Vapora...."
__________________


Nie musisz. Kilka postów wyżej jest Det 100 za 100 euro.
http://www.det-motorrad.de/shop6/index.html
Funkcje te same co Imo a 300 euro tańszy.
Pozatym Imo Touratecha to gniot. Kilku moim znajomym wraz ze mną szwankują.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.