Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Regularne czynności serwisowe (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=3)
-   -   Naciąg łańcucha (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=166)

Dzieju 11.06.2008 22:27

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem , ale na regulatorach naciągu łańcucha masz ponumerowane dołki.
Wystarczy ustawić na tych samych z obydwu stron.
A przed zdjęciem zapamiętać na którym było.

Misza 11.06.2008 22:28

Jeśli ustawisz na mimośrodach po obydwu stronach koła tą samą wartość to będzie osiowo, a przynajmniej na tyle na ile inż-fachmani z Hondy chcieli żeby było.

Dejvid 13.07.2008 19:51

Witam
Po wymianie napędu na nowy DID i ustawieniu luzu łańcucha (motor stoi na nózce bocznej, luz 4cm) mialem krzywki ustawione na 20 ząbku. Teraz mam przejechane na tym napedzie okolo 13tys km i naciagnalem lancuch coś na okolo 24 czy 25 ząbku.

Dzieju 14.07.2008 07:29

Cytat:

Napisał Dejvid (Post 15370)
Witam
Po wymianie napędu na nowy DID i ustawieniu luzu łańcucha (motor stoi na nózce bocznej, luz 4cm) mialem krzywki ustawione na 20 ząbku. Teraz mam przejechane na tym napedzie okolo 13tys km i naciagnalem lancuch coś na okolo 24 czy 25 ząbku.

Na 20 przy nowym?? Strasznie daleko , ja miałem na koło 8-9 i przez 6 tyskm podciągałem 1 dołek.

ATomek 14.07.2008 10:28

Potwierdzam : nowy oryginalny zestaw i 18 dołek na dzień dobry! wkurzyło mnie to, bo każdy centymetr koła do tyłu to gorsze wchodzenie w winkle i uczucie zapadania się motocykla. Póki co - jazda i po 2500 km łańcuch bez zmian, ale myślę i nie daje mi spokoju: co z tą regulacją? Po skróceniu nowego łańcucha o 1 ogniwo - nie wejdzie, kombinacja wielkością zembatek? Skąd te różnice w ustawieniu początkowym naciągu ?

Dejvid 14.07.2008 12:04

Pamietaj ze tutaj znaczenie ma jeszcze srednica zebatek. Ja na ten przyklad na tył zalozylem zebate o 2 zeby mniejsza od orginalu - takze kolo trza odsunac bardziej w tyl by naprezyc lancuch.

rambo 14.07.2008 12:40

Cytat:

Napisał Dejvid (Post 15421)
Pamietaj ze tutaj znaczenie ma jeszcze srednica zebatek. Ja na ten przyklad na tył zalozylem zebate o 2 zeby mniejsza od orginalu - takze kolo trza odsunac bardziej w tyl by naprezyc lancuch.

I co jeździe ta afryka jeszcze..? ;) co to daje?

Dejvid 14.07.2008 12:45

To daje ze na jedynce jeeeedziesz panie i jeeedziesz :) Zrobilem to tylko i wylacznie by sprawdzic czy Afra bedzie miala mniejsze spalanie na przelotach autostradami. No wiec - roznica prawie nie zauwazalna. Obroty spadly o niecałe 200rpm przy jezdzie na piątce.

Dzieju 14.07.2008 15:36

Cytat:

Napisał ATomek (Post 15408)
Potwierdzam : nowy oryginalny zestaw i 18 dołek na dzień dobry! wkurzyło mnie to, bo każdy centymetr koła do tyłu to gorsze wchodzenie w winkle i uczucie zapadania się motocykla. Póki co - jazda i po 2500 km łańcuch bez zmian, ale myślę i nie daje mi spokoju: co z tą regulacją? Po skróceniu nowego łańcucha o 1 ogniwo - nie wejdzie, kombinacja wielkością zembatek? Skąd te różnice w ustawieniu początkowym naciągu ?

Hmm, jeszcze trochę to pomyślę że Afryka była składana ręcznie i dlatego każda jest inna skąd takie różnice.
Kolega ma nowiznę z 2002 i napęd zaczął z ok 11 , a tu inni z 18 czy 20 :dizzy:
wychodzi że dużo ludzi ma mniejsze zębatki bo jak inaczej to wyjaśnić takie anomalie?
.................................................. .................................................. ....
Dejvid
O zmianach przełożeń było już bardzo wiele postów , praktycznie wyniki prób potwierdziły że zmniejszanie tylnej bardziej pogarsza a tylko pozornie pomaga....i to bardziej wizualnie( 200-300obr mniej) .
Ale przy kompletnym ładunku i do tego szybszej jeździe wręcz zwiększa zużycie i obniża V-max ,
bardziej obciąża przeniesienie napędu itd..... Prawa fizyki są nieubłagane i jak Wisły kijem się nie da zawrócić to i ich zmienić też się nie daje.
No ale o tym jak widać każdy musi się osobiście przekonać :) :Thumbs_Up:

Ropuch 14.07.2008 15:45

Mam w garage na polce nowke sztuke 124 ogniwa DID x-ring (zakuty fabrycznie) dodam ze złoty 124 ogniwka i jak zapodaje producent zebatki 16/45...jak tylko sobota trafi sie wolniejsza bede demontowal wachacz i zakladal kompletny napedzik !!!
Umieram wprost z ciekawosci od ktorego zeba ja zaczne meczyc zestawik, bo cos pojebane jest w tej numeracji ????!!!!!
osobiscie uwazam ze skoro nowy to liczba jak najmniejsza byc powinna - normalnie kota dostac mozna !!!!
Ktos mi w koncu rozsadnie wytlumaczy WHY ???


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.