Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Hamulce, kola, opony (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Fan Klub Mitas (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=165)

Szpilon 02.04.2008 23:00

Witam!
Pierwszy raz założyłem E09 (kostki) na sprzęta. Z dużą niepewnością i ostrożnością nakręcałem pierwsze kilometry i muszę stwierdzić...... że są rewelacyjne. Spodziwałem się na asfalcie ślizgów, braku kontroli, hałasu, wibracji itp. Tym czasem jest wszystko w normie, nie buczy, hamuje dobrze a winkle stabilnie i bez nerwów. Natomiast w terenie to DZIKI UŚMIECH I ZABAWA PO PACHY!!! Pierwszy raz moja Afryka (ze mną oczywiście) tak raźno śmiga po leśnych duktach, piachu, łąkach, polach itp.! Myślę że dzięki tym oponom przełamałem jakąś barierę w swojej dyńce co do terenu. E09 rządzi...

enzo 03.04.2008 00:45

amciek@yahoo.it

chomik 03.04.2008 08:46

Cytat:

Napisał Szpilon (Post 1903)
Witam!
Pierwszy raz założyłem E09 (kostki) na sprzęta. Z dużą niepewnością i ostrożnością nakręcałem pierwsze kilometry i muszę stwierdzić...... że są rewelacyjne. Spodziwałem się na asfalcie ślizgów, braku kontroli, hałasu, wibracji itp. Tym czasem jest wszystko w normie, nie buczy, hamuje dobrze a winkle stabilnie i bez nerwów. Natomiast w terenie to DZIKI UŚMIECH I ZABAWA PO PACHY!!! Pierwszy raz moja Afryka (ze mną oczywiście) tak raźno śmiga po leśnych duktach, piachu, łąkach, polach itp.! Myślę że dzięki tym oponom przełamałem jakąś barierę w swojej dyńce co do terenu. E09 rządzi...

Zgodzę się ze wszystkim powyższym oprócz tego o hałasie, bo one buczą jak cholera w porównaniu do zwykłych opon szosowych :)
ale co do reszty to podpisuję się obiema ręcoma i gierami.

Babel 06.04.2008 09:26

Tez bede musiał kupic oponke na tył i skłaniam się do Mitasa - wiadomo cena.
Tylko ja zastanawiałem sie nad:
E07 lub E08 - macie z nimi doświadczenia??
E07 moi koledzy używaja w ruskich boxerach z koszem w terenie i sobie chwalą
E09 na asfalt to nie za dużo kostka??
Generalnie to trochę pomykam po terenie ale myślę że większośc po asflacie.

wieczny 06.04.2008 16:30

A ja się waham, czy nie kupić sobie E-09 na tył... Blokuje mnie opinia o ich zachowaniu na deszczu. Jest tu ktoś z Warszawy, kto jeździł na nich po Prymasa Tysiąclecia w deszczu? Chodzi mi o zakręty przy cmentarzu. Jakie są prędkości max jadąc w jedną i drugą stronę? Na suchym przy jakiej prędkości zaczyna bujać w złożeniu? Najbardziej ceniłbym sobie wrażenia z zestawu przód TKC, tył E-09.

Kuba 06.04.2008 22:02

Pany, a E07 lub E08? szosowo-lekko terenowe? ktoś na tym jeździł lub przeczytał więcej ode mnie? Jak to się sprawuje?

chinol 06.04.2008 22:18

Cytat:

Napisał Szpilon (Post 1903)
Witam!
Pierwszy raz założyłem E09 (kostki) na sprzęta. Z dużą niepewnością i ostrożnością nakręcałem pierwsze kilometry i muszę stwierdzić...... że są rewelacyjne. Spodziwałem się na asfalcie ślizgów, braku kontroli, hałasu, wibracji itp. Tym czasem jest wszystko w normie, nie buczy, hamuje dobrze a winkle stabilnie i bez nerwów. Natomiast w terenie to DZIKI UŚMIECH I ZABAWA PO PACHY!!! Pierwszy raz moja Afryka (ze mną oczywiście) tak raźno śmiga po leśnych duktach, piachu, łąkach, polach itp.! Myślę że dzięki tym oponom przełamałem jakąś barierę w swojej dyńce co do terenu. E09 rządzi...

one chyba zaczynają bardzie hałasować po jakimś czasie mniej więcej jak przód zejdzie połowę. wtedy tył to już wyje tak ze powyżej 110 mam wrażenie ze jakieś łożysko buczy w silniku albo coś ;) ostatnio bardzo nasłuchiwałem ale okazało sie ze to tylna opona. po założeniu nowych mitasów to bardziej przód wył ;)

mi tam uszy odpadają (kask mam enduro) od tego hałasu

generalnie na deszczu tył bardzo łatwo zblokować

myślę ze relacja cena do jakości czyni z niej dobra oponkę za rozsądne pieniacze ale na deszczu trzeba uważać ( zresztą na deszczu na każdej oponie uważam ) w terenie rewelacja ;)

kto raz wjechał na kostce w teren już nie chce innej opony ;):oldman:

E-09 :bow:

Tomasz.C.Afrykanin. 02.05.2008 22:13

Popieram opinie Chomika na temat Mitasa E09 kupiłem za 200 zl i jest rewelacyjna w terenie. Na suchym asfalcie ścinam na zakrętach boczny kraniec kostki. To prawda że na mokrym asfalcie tył ucieka ale nie oszukujmy sie mając taką kostkę żadna inna opona żadnej innej firmy nie będzie lepsza.

KML 03.05.2008 10:39

A ktoś wie gdzie dostać E09 na przód, najlepiej w Warszawie, szukam od dłuższego czasu i nigdzie nie ma :(

Misza 03.05.2008 10:51

KML:

http://moto.allegro.pl/item323905633...klr_xt_tt.html

Kupowałem u niego komplet... szybko, tanio, nowe oponki


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.