Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Miałem wypadek - co dalej? (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=3475)

Ropuch 21.12.2014 18:59

Cytat:

Napisał Lepi (Post 409580)
Tez tak pomyślałem ale to możne być odruch.

Dokładnie jak piszesz :)
Wiem jedno, że jadąc na motocyklu po mieście muszę myśleć za innych !

puszek 21.12.2014 19:18

Auto stało w miejscu, rzeczywiście powinno być trochę więcej ostrożności... Nigdy nie wiadomo czy ktoś na przykład nie otworzy drzwi.

majki 21.12.2014 20:05

Dzięki za słowa otuchy. :)

Co do samego manewru, gość wycofał z bocznej uliczki nie mając prawie żadnej widoczności. Widziałem, że mi wyjechał i chciałem go klasycznie wyprzedzić (tak, tam już była przerywana, wiedziałem o tym) i obtrąbić. Codzień mam na mieście podobne sytuacje i 99% z nich przewiduję/unikam, ale mnie wk..wiają. Niedługo złoże kompilację z tego co kamerka rejestruje... :dizzy:
Panowie, wyprzedza się z lewej strony i ostatnie czego się spodziewałem to to, że gość 'wróci po śladach', już prędzej podejrzewałem, że skręci w prawo na chodnik (może szukał miejsca parkingowego czy coś). To był świadomy manewr, z prawej nie chciałem jechać...tam się przeważnie więcej dzieje. Wiem, że został uznany winnym spowodowania kolizji, ale nie wiem co dokładniej było na mandacie, ani nawet czy był mandat i w jakiej wysokości (mało mnie to wtedy interesowało, a policja nie była zbyt rozmowna).

Co do mojego stanu, to dziś się czuję jak po dobrym treningu, trochę ponaciągany jestem i trochę jak bym miał zakwasy. Głowa mnie nie boli, lekko ją czuję, ale nie mam żadnych niepokojących objawów (zawrotów, mdłości, zaburzeń równowagi czy koordynacji, jestem świadomy i komunikatywny, mam apetyt, dobrze śpię). Pierwsza doba minęła bez stresu, więc jak nic się nie wydarzy do jutra to powinno być ok. Jeździłem dziś Afryką i jest nieźle, nie mam problemów, motór jeździ ok. Tylko urfa szkoda mi jej... :Sarcastic:

A z ubezpieczycielami się już 'szarpałem'. Jestem ciekaw co powiedzą tym razem i jak się to wszystko potoczy....jutro to zgłoszę i zobaczymy...Afra ma już 23lata...a same nowe graty w Hondzie to jakieś 3500zł...to tak a'propos oddania jej do ASO...

puszek 21.12.2014 20:14

Cieszę się,że wszystko oki..
Ale nie zdziw się jak jutro będzie gorzej bolało. Zabierz z domu biprofenid.

RAVkopytko 21.12.2014 21:02

Majki,zdrowia życzę.Powiadają ,że czwórka najtwardsza ;)

motormaniak 21.12.2014 21:18

Tez bym mijał lewą. Kierowcy jak się orientują że zajechali komuś zazwyczaj zjeżdżają do prawej. Zdrowia!

dawid8210 21.12.2014 21:18

Dobrze żeś gnatów nie połamał szczęściarzu :) Zdrowia! :)

madafakinges 21.12.2014 22:38

Takie akcje umacniają mnie w przekonaniu, że bezpieczniej jest w terenie.
Zdrowia!

fantom3 21.12.2014 22:48

Majki obawiam sie ze ubezpieczyciel wyliczy Ci całuje na motorze...
Spisz sobie uszkodzone ciuchy- tzn marka, model, wartosc, rok zakupu i zużycie. Zrob sobie sam takie zestawienie bo jak ubezpieczyciel zacznie sam szukać cen czy modeli to wiecej jak pewne ze "przyokragli" w dół. Pracuje w "ubezpieczalni" ;) wiec jakbyś potrzebował pomocy to pisz.
Obecnie szkodę zgłosić mozesz tez u swojego ubezpieczyciela (nawet mając tylko polisę oc) jezeli uważasz ze lepiej ją wyceni. Wtedy Twój ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie i sam odzyskuje kasę od ubezpieczyciela sprawcy.

fantom3 21.12.2014 22:49

Miało byc "całkę"


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.