Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Inne tematy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Husqvarna te 630 (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=32852)

matjas 20.09.2018 23:20

I na uj było pisać ;)

Przyjedź jak już naprawisz. Zobaczymy czy NA PEWNO nie cieknie ;)

Ps smar silikonowy - to klucz od sezamu!

Marcinnn6 21.09.2018 21:21

Pojszło. Dałem smaru silikonowego na oringi, oleju na tłoczek plus przepłukałem olejem środek pompy, coby na sucho nie pchać i upchnołem to. Mam nadzieję, że nie będzie lecieć. Jak będzie lać, to Matjas biorę plecak z piwem i jadę do Ciebie. Będziemy naprawiać :D

W układzie jest oczywiście nowy olej.

Przy okazji również wymieniłem płyn hamulcowy w przednim i tylnym zacisku.

Stan licznika 8800km

Marcinnn6 06.10.2018 20:15

Taka sytuacja: dzisiaj pojechałem przegląd zrobić. Wcześniej założyłem na tył nową oponkę Metzeler MC360 Mid Hard, z homologacją drogową więc myślę, sobie raczej luz motur sprawny, wszystko działa... Jedynie co mnie trochę martwiło to brak podświetlenia tablicy rejestracyjnej. W oryginale jest taki ogon przykręcany do błotnika i tam się montuje rejestrację i jest podświetlenie. Nie wygląda to pięknie więc, jakiś poprzedni właściciel to zdemontował, ale niestety nie przekazał dalej.:


https://naforum.zapodaj.net/thumbs/ac00d10a9c35.jpg


No ale nic, jestem pozytywnie nastawiony. Wychodzi Pan diagnosta z dumnie podniesionym czołem i każe motur odpalić. Myślę se, ok. Motur odpalam, Pan diagnosta zaczyna manetą napierdalać - pełny ogień. I stwierdza, że przeglądu nie będzie bo za głośno. Ja się od razu zagotowałem, bo myślę – jak to na słuch stwierdził? W dodatku wydechy mam oryginalne, nic nie wiercone etc. I nie pracują jakoś bardzo głośno. No to mu na spokojnie tłumacze (chociaż troszkę się podkurwiłem) – że homologacja na wydechu wybita, że nic nie robione. Ale już widzę, że gadam do słupa.
I powiem tak, gdyby nie to podświetlenie tablicy to bym mu nie odpuścił tak łatwo i kazał robic pomiar głośności. Ale walka raczej była skazana na porażkę. O tyle był łaskawy, że mi kasy nie wziąl. Pojechałem na inną stację, przegląd bez problemu podbity. No i ogień bo dzisiaj pogoda zacna.

Odwiedziliśmy dzisiaj z kumplem największą piaskownicę w Polsce, kopalnie Bełchatów i poczuliśmy się chociaż przez chwilę jak Taddy Błażusiak :) Trochę się cykalismy tam wjechać, ale daliśmy radę. Parę łatwiejszych podjazdów zaliczyłem.

Franz 07.10.2018 07:55

1 Załącznik(ów)
Oświetlenie tablicy rej.trzeba zrobić
Wstawiłem małego kierunkowego leda, bo też tył cięty

Marcinnn6 08.10.2018 15:52

na allegro są jakieś podświetlenia takie małe z homologacją. Może coś tam kupię.

Interesuje mnie jeszcze kwestia wysokości końca błotnika od podłoża, bo z tego co pamiętam chyba też jest jakiś taki przepis który to reguluje. W zamierzchłych czasach pamiętam przegląd moją MZ ETZ 250 + to musiałem jakąś gumę/ chlapacz przykręcać do błotnika (oczywiście na czas przeglądu tylko, bo strasznie szpetne to było)

Teraz nikt mi na przeglądzie nic o tym nie mówił, jak trampkiem jeździłem to też z tym problemów nie miałem, a błotnik był krótki. Może coś się zmieniło w tym temacie?? chociaż nie sądze

Marcinnn6 26.10.2018 12:14

Cytat:

Napisał matjas (Post 601518)
I na uj było pisać ;)

Przyjedź jak już naprawisz. Zobaczymy czy NA PEWNO nie cieknie ;)

Ps smar silikonowy - to klucz od sezamu!

i na uj było mnie to robić :mad: już cieknie. Kurde pewnie źle założyłem. Jakaś sugestia? W sensie czy jak rozłożę to ponownie i spróbuje złożyć na tym niby nowym tłoczku/uszczelnieniu to da się to porawić - czy raczej trzeba uznać , że jest to nieodwracalnie zjebane? I trza kupować nowe i wysyłać do Matjasa z flaszką :) ?

Emek 26.10.2018 12:21

A nie da się na linkę przerobić?

Marcinnn6 26.10.2018 12:36

uuu Panie na takich czarach to ja się nie znam. Ale linka powinna być oryginalnie. To sprzęgło hydrauliczne to trochę taki farmazon - nie wiem jakie ma zalety - że lekko chodzi?

matjas 26.10.2018 15:43

Cytat:

Napisał Marcinnn6 (Post 607955)
I trza kupować nowe i wysyłać do Matjasa z flaszką :) ?

nikt nie pisał o wysyłaniu do matjasa z flaszką.
o przyjeżdżaniu z flaszką była owszem mowa :D :D :D

co do przeróbki na linkę - tam zupełnie na bank jest inaczej rozwiązana kwestia samego wyłączania sprzęgła i samo przerobienie to będzie raczej rzeźba.
hydraulika daje lekkość działania ale i zupełnie inną modulację niż takie sprzęgło sterowane linką - te ostatnie biorą z reguły gdzieś w 2/3 skoku lub nawet 3/4 - czyli skok 'czynny' klamki to tylko 1/4 mniej więcej.
w hydraulikach z którymi miałem do czynienia sprzęgło brało już niemal od samego początku puszczania klamki - znacznie więcej odcieni przeniesienia napędu po drodze.

będziesz chciał pomocy to daj znać. na ile będe umiał to pomogę.
m

Marcinnn6 26.10.2018 15:51

kurde ale teraz zimno jest, a do ciebie kawałek - chyba że najpierw jebne flaszkę i dopiero ruszę - oczywiście żarcik, nie jeździmy po pijaku - :haha2:

Spróbuje to ustrojstwo rozebrać raz jeszcze i złożyć ponownie na tym co mam, chociaż już to pewnie nic nie da. Wtedy kupie kolejny zestaw naprawczy i bedę dumał co z tym fantem zrobić.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.