Africa Twin Forum - POLAND

Africa Twin Forum - POLAND (http://africatwin.com.pl/index.php)
-   Układ elektryczny i zapłonowy (http://africatwin.com.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Wtyczka reglera (http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=1081)

paku 16.09.2009 00:17

Cytat:

Napisał rambo (Post 75162)
Tak popatrzyłem, i muszę się sam przed soba przyznać: te dwa czerwone kable fatalnie ze sobą połączyłem :Sarcastic: pewnie był kiepski kontakt, poszła temp i dalej.
Poprzedni regler też tak sfajczyłem ale on miał 12 lat. Też działa jak się jeździ bez świateł mijania.

jakieś pomysły..?


Wpadnij do nie jutro jak masz ochotę - to się zobaczy /i polutuje jak trzeba będzie - porządnie/

Regulator jak jest walnięty to już jest i tyle, ale możemy coś tam pomierzyć i zobaczymy co z niego wyłazi.

Pomyśl o tych polskich regulatorach do których dawałem gdzieś link.
Mam taki przeczucie że będzie dużo trwalszy - ma gwarancje.

Jak "czerwone kabelki" nie miały styku to układ chodził bez obciążenia - zupełnie - /normalnie to jest np. stale podłączony aku/ . Regulator miał prawo się przygrzać.

Jakbyś chciał wpaść to się odezwij na priv.

wieczny 16.09.2009 09:14

Które czerwone? Te z regulatora, czy te od przekaźnika rozrusznika?

paku 16.09.2009 09:50

Cytat:

Napisał wieczny (Post 75188)
Które czerwone? Te z regulatora, czy te od przekaźnika rozrusznika?


Obstawiam te z regulatora i ze chodził bez obciążenia.

Ale to autor niech się wypowie.

rambo 16.09.2009 10:13

Marnie połączyłem czerwone (z moto) z czerwonymi (z reglera).
Jeszcze tam ten regler od vfr800 miał 8my kabelek czarny, pewnie jakiś sterujący, też go wlutowałem z te czerowone czyli w sumie 5 kabli w jednym lucie. Gdzieś się cyna odczepiła, opór wzrosł i się wytopiło i zjebało

gdzie mam podjechac..? :)

paku 12.10.2009 12:36

Dwa pytania dodatkowe:

1. Czy komuś udało się wydziergać złączki z tego plastiku /te od strony prądnicy/, bo jakoś nieinwazyjnie mi nie wychodzi.
2. Wydzierganie jest potrzebne do stwierdzenia lub nie obecności lutu na wtykach. Pytanie - czy są tylko zaciśnięte czy zlutowane (oryginalnie) ?

Dla zainteresowanych, co nie czytali gdzie indziej, regulatory serii FHxxx całkowicie leczą kwestię reglera - zimne jak trza.

Henryk-Knox 13.10.2009 09:33

Cytat:

Napisał pku (Post 78823)
Dwa pytania dodatkowe:

1. Czy komuś udało się wydziergać złączki z tego plastiku /te od strony prądnicy/, bo jakoś nieinwazyjnie mi nie wychodzi.
2. Wydzierganie jest potrzebne do stwierdzenia lub nie obecności lutu na wtykach. Pytanie - czy są tylko zaciśnięte czy zlutowane (oryginalnie) ?

Dla zainteresowanych, co nie czytali gdzie indziej, regulatory serii FHxxx całkowicie leczą kwestię reglera - zimne jak trza.

Da się wydziergać , robiłem to cienkim śrubokręcikiem . Sprawdzałem czy jest lut w moich złaczkach, niestety - nie było , nitki miedzi były ciemne i pkryte patyną , wlutowałem sie pieknie ale i tak pózniej obciołem i zrobiłem na krótko , nie dlatego ze cos sie działo ,tylko zapobiegawczo .

paku 13.10.2009 09:35

Cytat:

Napisał Henryk-Knox (Post 78974)
Da się wydziergać , robiłem to cienkim śrubokręcikiem . Sprawdzałem czy jest lut w moich złaczkach, niestety - nie było , nitki miedzi były ciemne i pkryte patyną , wlutowałem sie pieknie ale i tak pózniej obciołem i zrobiłem na krótko , nie dlatego ze cos sie działo ,tylko zapobiegawczo .


Dzięki - już zwalczone. Ale fakt brak lutu, kabelek za cienki, wszystko utlenione.

Henryk-Knox 13.10.2009 09:52

Cytat:

Napisał mrdracul (Post 75015)
To są 2 diody połączone równolegle. na schemacie w hynesie jest to gdzieś (tylko w jednym miejscu). Po to one są, żeby prądy się nie cofały i nieświeciła ci się ontrolka luzu. Połączone do `luzu`, podstawki bocznej i klamki sprzęgła. Łatwo to będzie zastąpic standardowymi diodami.
Hej!

Dzieki za podpowiedz , doszedłem ze to mało inwazyjna usterka i pyram z odłączonymi kabelkami od klamki sprz. Teraz bedzie czas na udoskonalanie i inowacje .

RAFWRO 13.10.2009 19:20

Czerwona powinna się zapalić przy 15,3V
Cytat:

Napisał Dzieju (Post 75049)
jakość kiepska ale widać o co chodzi, proste ,czytelne
początek świecenia zielonej to 13.7 V ,w mojej 03 na wolnych obr działa żółta,a od 1500obr/min zaczyna swiecić zielona.
Max napiecie jakie idzie mi na akumulator to 14.7 V (zielona dioda), muszę jeszcze sprawdzić
kiedy się zapala czerwona górna ale prawdopodobnie powyżej 15V.


Dzieju 13.10.2009 19:40

Cytat:

Napisał RAFWRO (Post 79130)
Czerwona powinna się zapalić przy 15,3V

Jest to prawdopodobne, ostatnio robiłem pomiary i wyszło że czerwona zaczyna pomigiwać przy prawie 15V co może dać ciągłe świecenie powyżej
15V.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.